تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

حمایت از چرخه تولید در شرکت واگن پارس

رئیس کل دادگستری استان مرکزی: حضور مجموعه قضایی استان در صنایعی مانند شرکت واگن پارس به معنای حمایت حقوقی و قضایی از چرخه تولید است.

حمایت از چرخه تولید در واگن پارس به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز اراک؛ حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی در جریان بازدید از شرکت واگن پارس و نشست با مدیران و نمایندگان کارگران این شرکت گفت: حضور مجموعه قضایی استان در صنایع مانند شرکت واگن پارس به معنای حمایت حقوقی و قضایی از چرخه تولید است ، کارگران ستون فقرات تولید هستند و این حمایت کامل را از آنان خواهیم داشت.

 وی افزود: تولید، کار و اشتغال در این دوران ساده نیست و به نقطه ای رسیده ایم که نگهداشت کار و اشتغال گران تمام می شود و باید برای رفع مشکلات به دنبال نسخه شفابخش بود.

وی با اشاره به فعال سازی کارگروه ویژه برای مشکلات کار و کارخانجات استان، گفت: قطعا با کمک خرد جمعی می توان به راهکارهای بهتر و بیشتری دست یافت.
رییس کل دادگستری استان مرکزی افزود : برای موضوع واگذاری شرکت واگن پارس باید با توجه به همه جوانب فنی تسریع صورت گیرد و مجموعه دولت نیز پیگیر امور باشد و قطعا موضوعات مرتبط به قوه قضاییه نیز پیگیری خواهد شد. وی گفت :مطالبات تامین اجتماعی، امور مالیاتی و بانک ها از شرکت واگن پارس باید همچنان فریز باقی بمانند تا مشکلات محوری این شرکت حل شود و قطعا پس از حل مشکلات اصلی به نتایج بهتری دست خواهیم یافت.

موسوی اضافه کرد: موضوع جلوگیری از واردات بی رویه واگن، مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش شرکت واگن پارس و مسئله قرارداد کوبا باید در سطح کلان نیز مطرح و بررسی شود.

مدیرعامل شرکت واگن پارس نیز با انتقاد از واردات بی رویه واگن به کشور گفت: اگر واگن وارد کشور شود، فاتحه واگن سازان خوانده است.

مختاری با اشاره به تولید ۴۵۴ دستگاه واگن در سال ۱۳۸۵، بیان کرد: از سال ۸۵ تا سال ۹۵ روند تولید در شرکت کاهش یافت به طوری که در سال ۹۵ تولید چیزی در حدود ۵۲ دستگاه واگن انجام شد که ۲۰ دستگاه تعمیری بوده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در محل کارخانه در سال ۹۵ و تاکید بر رفع مشکلات واگن پارس، گفت: متاسفانه تا سال ۹۵ هیچ شرکتی برای عقد قرارداد با واگن پارس اطمینان و اعتماد لازم را نداشت چراکه با مشکلاتی همچون بدهی، مسدود بودن حساب و ضبط اموال موجود در انبارها روبرو بود، اما انتهای سال ۹۵ تصمیم برای بازگشت تولید به واگن پارس اتخاذ شد.

مدیرعامل شرکت واگن پارس تاکید کرد: استراتژی سال ۹۹، تولید ۶۰۰ دستگاه واگن است که این حجم تولید برای شرکت سخت نیست، اما با توجه به شرایط موجود کار دشوار است، البته این میزان تولید کار بزرگی است.

مختاری فضاسازی غیرواقعی در بازار توسط شرکت های خارجی با وعده تسهیلات، واردات بی رویه واگن به کشور، نبود سرمایه در گردش مناسب برای تامین اقلام و ساخت محصول در شرکت های تولیدکننده و تخصیص ندادن ارز دولتی به مواد و قطعات مورد نیاز واگن را بخشی از مشکلات پیش روی تولید در واگن پارس دانست.
وی در خصوص واگذاری شرکت گفت: شرکت مپنا در پی تحویل یک شرکت شسته و رُفته است، اما یکی از مباحث شرکت مپنا موضوع طرح کوباست که این قرارداد توسط معاون اول دولت نهم فسخ شد. واگن پارس ادعای طلب دارد و از طرفی بانکی که ضمانت نامه از او دریافت شده شرکت را بدهکار می داند، رقم این ضمانت نامه ۳.۵ میلیون یورو است و این مشکل فقط با حکم حکومتی در هیات دولت باید حل شود.