تلفن تماس : 88523208 

iranian flag graphic    

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی ، خیابان پاکستان ، کوچه چهارم ، پلاک 12

شکستن رکورد تولید واگن در سال رونق تولید در شرکت واگن پارس پس از گذشت 21 سال

مدیرعامل شرکت واگن پارس در گفتگو با خبرنگاران گفت: شرکت واگن پارس در سالی که از طرف مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری گردید، تعداد 522 دستگاه انواع واگن باری و مسافری را تولید و به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور تحویل داده است. این تعداد واگن شامل 8 دستگاه واگن مسافری، 514 دستگاه واگن باری می باشند.
محمدرضا مختاری، افزود: تولید این تعداد واگن در این واحد تولیدی در 21 سال گذشته بی سابقه بوده چرا که آخرین آمار ثبت شده در سوابق شرکت تولید حدود 500 دستگاه، در سال 1377 بوده است.
وی ادامه داد: مطابق برنامه 5 ساله، تولید 2500 دستگاه واگن از سال 1396 تا پایان سال 1400 در دستور کار قرار گرفت و تا کنون صد درصد مطابق با برنامه تولید صورت گرفته است. با توجه به برنامه مذکور، تولید ۵۰۰ دستگاه واگن در سال 1398 هدف گذاری گردید. این تعداد واگن با در نظر داشتن سابقه تولیدی کارخانه قابل توجه بوده و عملی نمودن آن در شرایط اقتصادی و سیاسی سال 98 بسیار سخت و دشواربه نظر می رسید که با روحیه جهادی پرسنل و مدیران شرکت و با یک حرکت انقلابی، به حمدالله توانستیم از هدف درنظر گرفته شده در سال 98 (تولید500 دستگاه واگن) عبور نموده و به عدد 522 دستگاه رسیده ایم.
مختاری افزود: در سال جاری اولین سری از واگن های حمل بالاست در این شرکت تولید و تحویل مشتری شده است. این واگن یکی از کاربردی ترین واگن ها در افزایش سرعت عملیات ساخت خطوط راه آهن می باشد و در پروسه بازسازی و نگهداری خطوط فعلی راه آهن نیز کارایی بالایی دارد.
وی ادامه داد: در سال 98، بعد از حدود 15 سال، مجدداً قرارداد تولید لکوموتیو (پارس 33) منعقد و عملیاتی شد و انتظار می رود در خرداد ماه سال آینده شاهد تحویل اولین لکوموتیو بعد از سال ها در شرکت واگن پارس می باشیم که خود نقطه عطفی در کارنامه واگن پارس محسوب می گردد.
وی تاکید نمود: تولید این تعداد واگن شاید نسبت به سنوات گذشته چشمگیر و قابل توجه باشد ولی مورد رضایت اینجانب نخواهد بود، با توجه به ظرفیت کارخانه واگن پارس، تولید 514 دستگاه واگن باری در سال حدود 50 % ظرفیت اسمی این واحد تولیدی در قسمت واگنهای باری بوده و تولید 8 دستگاه واگن مسافری کمتر از 10% ظرفیت تولید واگنهای مسافری می باشد.
مختاری در ادامه بیان نمود: تولید 522 دستگاه واگن در سال 1398 بدون هیچگونه حمایت مالی و ارائه تسهیلات و فقط با توان مالی بخش خصوصی صورت گرفته است. اگر چه در اواخر سال 97، مقرر شده بود که از منابع تبصره 18 قانون بودجه، به برخی از مشتریان این شرکت تسهیلاتی ارائه گردد ولی تا کنون علی رغم قول مساعد تمامی مسئولین مربوطه، از منابع مذکور به این شرکت هیچگونه پرداختی صورت نگرفته است.
مختاری تاکید نمود: یکی از شرکت های خصوصی که با ارائه یک مدل مالی جدید و سرمایه گزاری و تامین نقدینگی مورد نیاز تولید، کمک بسیار بزرگی در تولید بخش قابل توجهی از واگنهای باری تولیدی این شرکت انجام داد و همواره در شرایط نابسامان اقتصادی کشور به عنوان همکار در کنار شرکت واگن پارس قرار گرفته است، شرکت آروین تبریز می باشد.
مدیرعامل شرکت واگن‌ پارس ضمن قدردانی از مسئولین محترم استان مرکزی، استاندار محترم مرکزی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین محترم راه آهن جمهوری اسلامی ایران به جهت حمایت های بی دریغ و مثال زدنی صورت گرفته، اظهار داشت: در صورتی که این حمایت ها توسط وزارت راه و شهر سازی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران با ارائه تسهیلات از محل تبصره 18 بودجه به مشتریان این شرکت ادامه یابد این امکان وجود دارد که تولیدات این شرکت در سال آینده از تعداد 700 دستگاه نیز عبور نماید.
وی در ادامه گفت: یکی از افتخارات این موضوع همدلی، همفکری، هم افزایی و همراهی به وجود آمده فی مابین تیم مدیریتی و کارگران زحمت کش و درد کشیده این شرکت می باشد که این اتفاق احتمالاً در طول عمر واگن پارس کم سابقه بوده است. با توجه به تورم و شرایط اقتصادی موجود در کشور و با در نظر داشتن میزان دریافتی کارگران این شرکت، که بعضاً با دریافت حداقل حقوق و دستمزد نهایت تلاش و دلدادگی را داشته اند. این موضوع خود یکی از مصداقهای اقتصاد مقاومتی می باشد که در سه سال گذشته در این شرکت قابل ملاحظه است.
مختاری بیان کرد: با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی کشور و رشد بی رویه قیمت های در سال های اخیر وکاهش توانایی مالی شرکتهای خریدار واگن علی الخصوص واگن مسافری، در صورت عدم تخصیص منابع مالی تسهیلات با نرخ مناسب، عملاً خرید واگن مسافری توجیه اقتصادی نداشته و خریداران تمایلی جهت انعقاد قرارداد های جدید نخواهند داشت لذا با توجه به فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل ریلی مسافر در کشور و نیاز جدی به نوسازی ناوگان مذکور، نیاز به حمایت های مالی دولتی در این بخش به شدت احساس می گردد. ذکر این موضوع ضروری است که تولید واگنهای باری، با توجه به ارزش افزوده پایین، فقط پاسخگوی هزینه های جاری این شرکت می باشد و جهت اینکه برنامه توسعه ای خوبی برای آینده شرکت واگن پارس ترسیم گردد می بایستی خطوط تولیدی این شرکت بخصوص در حوزه تولید واگن های مترو، مسافری و لکوموتیو که دارای ارزش افزوده بیشتری هستند، فعال گردند.
وی در ادامه افزود: با توجه به نیاز کشور به واگن های مترو، توافقنامه هایی با سازمان های مختلف منعقد شده است که به دلیل تحریم های ظالمانه، امکان تامین منابع مالی خارجی در نظر گرفته وجود ندارد و به همین دلیل قرارداد های مذکور تاکنون اجرایی نشده اند لذا ورود سازمانهای دولتی جهت تامین مالی پروژه های تولید واگن مترو بایستی با جدیت پیگیری گردد.
شرکت واگن پارس واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی در ایران است.
این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.
تا کنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن‌های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس تولید شده است.